Rozmieszczenie grobów na cmentarzu w Św. Józefie

Poniżej mapka z rozmieszczeniem wszystkich (43) grobów na cmentarzu w Św. Józefie, które udało mi się zidentyfikować. Najwięcej zachowanym w dość dobrym stanie pomników jest w północno-zachodniej, „nowej” części cmentarza, gdzie chowani byli zmarli od lat 30-stych. Najstarsza, wschodnia część cmentarza, od wejścia z ul. Warszawskiej, prawie w ogóle nie zawiera zachowanych grobów, gdzieniegdzie widać porozwalane, spróchniałe lub gnijące drewniane krzyże.
cmentarz_1

Oznaczenia grobów:

1. Wawrzyniec Styczeń (1845-1912)
2. Rozalia Styczeń (1859-1923)
3. Walenty Glac (1866-1922)
4. Paweł (1839-1909) i Janina Czachor
5. Katarzyna Gulik (1869-1922)
6. Feliks Henhgen (1884-1927)
7. Andrzej Baczyński (1850-1915)
8. Mikołaj Orepkiewicz (1870-1926)
9. Jan Rudnik (1863-1920)
10. Michał Martin (1859-1918)
11. Maria Jarecka (1867-1927)
12. Walenty Frask (?-1917)
13. Michał Mołoń (1850-1917)
14. Rozalia Kolisz (?-1917)
15. Jan Gałuszyński (1867-1933)
16. Maria Nizioł
17. Maria Białek (1867-1927)
18.  grób rodzinny Jungierów i Bernackich:
– Marian Jungier (?-1944)
– Michał Bernacki (1883-1940)
– Bronisława Bernacka (1919-1938)
– Stefania Bernacka (1921-1941)
19. grób rodziny Zachara:
– Piotr Zachara
– Stefania Zachara
20. Stanisław Pittner (1865-?)
21. Aniela Orepkiewicz
22. Maria Mołoń (1855-?)
23. Franciszek Fryń
24. Salomea Szemińska
25. Rozalia Kurzawa
26. Maria Bystryk (1869-1937)
27. Michał Golis (1862-1937)
28. Jan Ryzner (1866-1938)
29. ? Kazimierczak
30. Zofia Klaus (?-1936)
31. Anna Cieśla (1856-1936)
32. Antoni Ciuruś (1888-1935)
33. Stanisław Cisak (1867-1930)
34. Józef Kurzawa (?-1930)
35. Kazimierz Sieradzki (1853-1930)
36. Wiktoria Ryzner (1886-1935)
37. Stanisław Markiel (1870-1935)
38. Wiktoria Styrna (1866-1935)
39. Jan Styrna (1866 (1934)
40. Anna ze Stycznów Golisowa (?-1935)
41. Paweł Kuśmierz
42. Maria Bała (1858-1930)
43. Krystyna Martin (1845-1929)

 

Między grobami Pawła Kuśmierza (41) i Rozalii Kurzawa (25) jest jeszcze nagrobek prawdopodobnie Bronisława Sińczaka, ale to przypuszczenie, nie jestem w stanie go dokładnie odczytać.

Rok 1964, szkoła podstawowa w Olbrachcicach Wielkich, klasa VI (rocznik 1951)

klasa VI rocznik 1963-64

 

 

 

 

 


Chłopcy, od pierwszych ławek, od lewej:

1. Marian Prokopczuk
2. Leszek Tylek
3. Ryszard Głowacki
4. Marian Glac
5. Jan Kostek
6. Leszek Kostek
7. Ryszard Gwozda
8. Ryszard Kalisz
9. Zbigniew Bajaś

Na zdjęciu brakuje Józefa Zawadzkiego- nie było go w dniu robienia zdjęć w szkole

Dziewczynki, od pierwszych ławek, od lewej:
1. Maria Markowicz
2. Maria Mazur
3. Helena Ragan
4. Wanda Papińska
5. Teresa Lambert
6. Maria Słoninka
7. Krystyna Styrna
8. Mieczysława Jaszek
9. Halina Saczko
10. Krystyna Mazurkiewicz

Nauczycielka: Genowefa Rabiej

Św. Józef – urodzeni w roku 1909.

100_1464

(fot. grób Władysława Krzeszowca na cmentarzu w Olbrachcicach Wielkich).

Bednarz Anna, c. Jana i Zofii Demus
Bernacki Stanisław, s. Wojciecha i Marianny Bielenda
Borowiec Salomea, c. Wincentego i Anny Pyrek
Bryk Michał, s. Bazylego i Justyny Tryniak
Budzisz Stanisław, s. Wojciecha i Katarzyny Gibała
Cieśla Anna, c. Wojciecha i Salomei Styrna (c. Tadeusza)
Czachor Magdalena, c. Walentego i Anieli Stafiej (c. Wojeciecha)
Czachor Michał, s. Kazimierza i Walerii Pytka
Czaja Jabub, s. Kazimierza i Rozalii Szybowskiej
Czuj Józef, s. Andrzeja i Agaty Durachta (s. Jana)
Fryń Aniela, c. Ignacego i Agnieszki Stafiej (c. Wojciecha)
Gacał Andrzej, s. Jana i Anieli Chudyba
Gancarz Józefa, c. Wojciecha i Magdaleny Batóg
Gieleta Jan, s. Michała i Rozalii Cieśla
Golis Rozalia, c. Michała i Anny Styczeń
Grochola Marianna, c. Karola i Franciszki Surdej
Jabłoński Michał, s. Ignacego i Marianny Ryzner (c. Jakuba)
Jaszek Bronisława, c. Antoniego i Salomei Wąsacz
Józef Glac, s. Jana i Anieli Hamielec
Kasza Stanisław, s. Kazimierza i Anny Pleban
Kątnik Władysław, s. Stanisława i Marianny Szumiga
Klaus Anna, c. Wojciecha i Zofii Trocyk
Kondyra Zofia, c. Piotra i Anny Dubiel
Kotarba Anna, c. Franciszka i Katarzyna Paściak
Kubik Marianna, c. Wawrzyńca i Anny Surdej
Kuś Karol, s. Jana i Marianny Styrna (s. Stanisława)
Krzeszowiec Władysław, s. Kazimierza i Agnieszki Urbanik
Lamber Anna, c. Jana i Marianny Kądziałka
Mach Józef, s. Józefa i Bronisławy Kołodziej
Moryl Jan, s. Jana i Marianny Durachta (s. Jana)
Mroczka Franciszek, s. Wojciecha i Marianna Kordas
Mróz Jadwiga, c. Franciszka i Agaty Szczepańskiej
Nowak Franciszek, s. Walentego i Marianny Szczepanik
Pacura Helena, c. Jana i Magdaleny Dalla
Papiński Franciszek, s. Wojciecha i Marceli Gąsior
Piątek Michał, s. Jana i Marii Krzeszowiec
Pinas (chłopiec), s. Jana i Marianny Kamińskiej
Połeć Józef, s. Michała i Małgorzaty Ciećka
Pokrywka Mieczysław, s. Andrzeja i Adeli Franczak
Pokrywka Marianna, c. Władysława i Anieli Szczepańskiej
Przybyła Michał, s. Jacka i Marianny Augustyn
Rudnik Janina, c. Jana i Katarzyny Sroka
Ryjoch Jan, s. Tomasza i Salomei Dyjak
Ryzner (chłopiec), s. Franciszka i Anieli Świętaniowskiej (c. Tomasza)
Ryzner Zofia, c. Jana i Marianny Czachor
Słowik Stefania, c. Józefa i Wiktorii Urbaś
Smoleń Marianna, c. Wojciecha i Zofii Świątek
Stojałowska Magdalena, c. Aleksandra i Anna Świętaniowskiej (c. Tomasza)
Szczepański Antoni, s. Michała i Teresy Pelc
Tomala Franciszek, s. Jana i Marianny Pieczonka
Trojnar Helena, c. Jana i Marianny Lewandowskiej
Turlej Józef, s. Jana i Magdaleny Cisak
Tylek Jan, s. Walentego i Zofii Cwanek
Uchmann Franciszek, s. Walentego i Anny Czachor
Uchmann Józefa, c. Piotra i Marianny Kościółek
Urbaś Józef, s. Karola i Salomei Makarońskiej
Wagner Janina, c. Juliana i Zofii Guziczak
Wąsik Tomasz, s. Antoniego i Marianny Niezgoda
Wilk Ignacy, s. Józefa i Agnieszki Dudek
Wojciechowski Antoni, s. Jana i Marianny Głąb
Zakrzyk Stefania, c. Józefa i Marianny Cwanek
Zawitowski Józef, s. Józefa i Salomei Fryń
Żurek Wojciech, s. Józefa i Barbary Krzeszowiec

Św. Józef – urodzeni w roku 1910.

Agnieszka Pokrywka, żona Wojciecha

(fot. Cmentarz w Św. Józefie, lata 20-ste. Katarzyna Pokrywka, córka Wojciecha, klęczy na grobie swojej matki Agnieszki Pokrywka z Urbaników.
Agnieszka to przyrodnia siostra Salomei Dyjak – żony Tomasza Ryjocha. Na ulicy Kołomyjka przed 1918 rokiem mieszkali zarówno bracia: Mikołaj i Wojciech Pokrywka, siostra żony Wojciecha – Salomea Ryjoch, dzieci Mikołaja – Władysław Pokrywka (później Ceniawa) oraz Aniela Pokrywka – żona Stanisława Cisaka (później Gwoździec).

 
Augustyn Zofia, c. Michała i Marianny Juda
Banat Leon, s. Piotra i Katarzyny Gibała (c. Jana)
Bełzo Jan, s. Jana i Katarzyny Salwach (c. Józefa)
Bernacki Aleksander, s. Wojciecha (s. Andrzeja) i Marianny Bielęda
Biel Anna, c. Pawła i Katarzyny Kurlita
Borowiec Wojciech, s. Stanisława i Franciszki Hanas
Bryk Stanisław, s. Franciszka i Marianny Bernackiej
Budzisz Marianna, c. Macieja i Marianny Gibała (c. Andrzeja)
Buniowski Józef, s. Tomasza i Anny Krzeszowiec
Cieśla Mieczysław, s. Wojciecha i Salomei Styrna (c. Tadeusza)
Cisak Józef, s. Józefa (s. Pawła) i Anastazji Styczeń
Cisak Magdalena, c. Stanisława (s. Pawła) i Anieli Pokrywka (c. Mikołaja)
Ciuruś Marianna, c. Jana (s. Franciszka) i Karoliny Surdej
Ciuruś Władysław, s. Wojciecha (s. Macieja) i Marianny Wyczesany
Cwanek Piotr, s. Jana (s. Teodora) i Marianny Nosal
Czahor Helena, c. Michała i Anny Kurda
Czaja (chłopiec), s. Kazimierza i Rozalii Szybowskiej
Ćwik Waleria, c. Pawła i Zofii Pomykała
Dziaduła Anna Jadwiga, c. Franciszka i Karoliny Rychlickiej
Glac Katarzyna, c. Jana i Anieli Hamielec
Głowacki Julian, s. Józefa i Franciszki Kubik
Głąb Marianna, c. Antoniego i Karoliny Bajor
Grochola Mieczysław, s. Karola* i Franciszki Surdej
Hyćko Karol, s. Błażeja i Agaty Borowiec
Jabłońska Anna, c. Andrzeja i Marianny Salwach (c. Józefa)
Jaszek Helena, c. Walentego (s. Franciszka) i Marianny Paluch
Kalisz Władysław, s. Andrzeja i Anny Kochmańskiej
Kołodziej Bolesława, c. Franciszka i Katarzyny Wołek
Kondlof Roman, s. Stanisława i Anny Tunia
Kopeć Michał, s. Józefa i Marianny Bernackiej (c. Ludwiki)
Mazurek Agata, c. Andrzeja i Zofii Szczepanskiej (c. Michała)
Mróz Mieczysław, s. Franciszka i Agaty Szczepańskiej (c. Michała)
Nosal Franciszka, c. Stanisława i Teofili Wilk
Pacura Marianna, c. Jana i Magdaleny Dalla
Pokrywka Aniela, c. Wojciecha** i Agnieszki Urbanik
Rapczak Franciszka, c. Józefa i Katarzyny Hamerla
Ryjoch Andrzej, s. Tomasza i Salomei Dyjak***
Ryniewicz Bronisława, c. Michała (s. Szymona) i Antoniny Kogut
Ryniewicz Klotylda Waleria, c. Piotra (s. Szymona) i Anieli Mach
Stachnik Franciszek, s. Józefa i Jadwigi Mróz (c. Szczepana)
Styrna Magdalena, c. Jana i Wiktorii Borowiec
Surmacz Piotr, s. Wojciecha i Marianny Babiarz
Światłowska Anna, c. Jana (s. Stanisława) i Karoliny Czahor
Światłowska Wiktoria, c. Tomasza (s. Stanisława) i Marianny Jabłońskiej
Turlej Jan, s. Józefa i Katarzyny Fryń
Tylek Stanisław, s. Władysława i Salomei Fasula
Weber Franciszek, s. Karola i Marii Zakrzewskiej
Widła Helena, c. Piotra (s. Pawła)  i Anny Wiktor
Widław Piotr Paweł, s. Pawła i Janiny Kuśmirz
Wilk Bronisław, s. Wincentego i Agaty Dudek
Zakrzyk Karolina, c. Józefa i Marianny Cwanek (c. Teodora)
Zawadzki Stanisław, s. Józefa i Anieli Fryń
Zielińska Rozalia, c. Franciszka i Marianny Baczyńskiej
Zuba Władysław, s. Jana i Anny Pogoda

* Karol to syn Franciszka Grocholi i Weroniki Przyborowskiej – siostry ks. Karola Przyborowskiego (może imię dostał właśnie po wujku?)
** Wojciech Pokrywka to młodszy brat Mikołaja – ojca Anieli Pokrywka (żona Stanisława Cisaka)
*** Salomea to nieślubna córka Reginy Dyjak. Po urodzeniu Salomei Regina wyszła za mąż za Krzysztofa Urbanika – ich córką była np. Agnieszka Urbanik, żona Wojciecha  Pokrywka (zdj.)

Mieszkańcy Olbrachcic Wielkich – lata 50-te

006-3

Od lewej stoją:

1. Zygmunt Gancarz (z rowerem)
2. Zbigniew Zawitowski
3. Czesław Orybkiewicz
4. Bolesław Głowacki
5. Mieczysław Glac
6. Mieczysław Krubnik (z tyłu)
7. Jan Majka
8. Józef Moryl
9. Józef Szlachta (?)
10. Karol Mazur (?)
11. Józef Markowicz
12. Franciszek Winiarski
13.  ?
14. Jan Bajor (?)
15. Józef Nieć
16. Jan Górniak

Siedzą od lewej:
17. Józef Woźniczka
18. ? (dziewczynka)
19. Władysław Krzeszowiec

Rok 1964, szkoła podstawowa w Olbrachcicach Wielkich, klasa V (rocznik 1952)

021

Rok 1964, klasa V w Szkole Podstawowej w Olbrachcicach Wielkich. Uczniowie i uczennice urodzeni w roku 1952.

Nauczycielka: Jarosława Jackowska

Chłopcy – patrząc od lewego dolnego rogu, siedzą:
Marian Pijak (s. Jana), ?, Jerzy Gancarz (s. Zygmunta), Andrzej Śnieżek (s. Stanisława), Ryszard Majka (s. Jana), Leszek Żurek (s. Wojciecha), Stanisław Cwanek (s. Piotra), Arkadiusz Sidorski (s. Tadeusza), Leszek Żołyniak (s. Andrzeja), Jan Płoszaj (s. Kazimierza).

Dziewczynki – patrząc od lewej strony od dolnego rzędu:
Mieczysława Papińska (c. Franciszka), Urszula Jabłońska (c. Katarzyny), Lila Nieć (c. Józefa), Kazimiera Socha (c. Władysława), Janina Ryzner (c. Karola), Urszula Cisak (c. Bolesława), Mieczysława Gancarz (c. Ignacego), Krystyna Glac (c. Mieczysława), Zofia Zawadzka (c. Kazimierza), Krystyna Bajaś (c. Tomasza), Elżbieta Fela (c. Pawła), Krystyna Lener (c. Ignacego).

Parafia Św. Floriana i Józefa w Olbrachcicach Wielkich: 1945-1950

straż pożarna Albertów (1946)

Fot. 1946 rok, pierwsza Ochotnicza Straż Pożarna w Albertowie.
Od lewej stoją: (z rowerem) Piotr Cwanek, Franciszek Winiarski, Józef Blicharz, Mieczysław Krubnik, Józef Salwach, Jan Bajor, Karol Ryzner, ?, ?, (ostatni z prawej) Jan Majka.

 

Poniżej lista osób ochrzczonych w ciągu pierwszych 5 lat od przybycia mieszkańców ze Św. Józefa do parafii Św. Floriana i Józefa w Olbrachcicach Wielkich (Albertowie).

W trzech przypadkach: Ryszarda Bauera (1945), Karola Dziaduły (1946) i Grzegorza Mazurka (1946) w nawiasach podałem właściwe miejsca ich urodzenia, a sam chrzest odbył się już w Olbrachicach Wielkich.

Ostatni wpis w księdze parafialnej dotyczący niemieckich mieszkańców Gross Olbersdorff (Olbrachcic Wielkich) pochodzi z 24.02.1946, natomiast pierwszy wpis nowoprzybyłych mieszkańców z 30.09.1945.  A więc przez 6 miesięcy (od września 1945 do lutego 1946) w Olbrachcicach osadnicy niemieccy i polscy mieszkali razem, a do lutego 1946 niemieccy mieszkańcy opuścili wioskę.

Od przybycia mieszkańców z Kresów we wrześniu 1945 roku, głównie ze Św. Józefa, zmieniono nazwę wsi z Gross Olbersdorf na Albertów, a dopiero od grudnia 1947 zaczęto używać nazwy Olbrachcice Wielkie, bardziej odpowiadającej wersji niemieckiej w wymowie.

 

Lista pierwszych ochrzczonych mieszkańców Olbrachcic Wielkich w latach 1945-1950:

1945 rok:
Bauer Ryszard, s. Jana i Józefy Majka (Ząbkowice Śląskie)
Cisak Maria, c. Bolesława i Marii Pijak
Czaja Anna, c. Michała i Marii Koźbiał
Ziomek Witold, s. Andrzeja i Wandy Olbrycht

1946 rok:
Bajaś Eugeniusz, s. Franciszka i Genowefy Trojnar
Blicharz Helena, c. Józefa i Anny Majka
Dulęba Henryka, c. Władysława i Heleny Martynus
Dziaduła Karol, s. Mieczysława i Anny Tunia (Syberia)
Galiński Ryszard, s. Jana i Bronisławy Rabickiej
Gancarz Karol. s. Ignacego i Anny Klaus
Gancarz Kazimierz, s. Ignacego i Anny Klaus
Glac Rozalia, c. Józefa i Stefanii Słowik
Grochola Karol, s. Stanisława i Anny Ryzner
Grzesik Izabela Wiktoria, c. Jarosława i Marii Andrusiewicz
Krzeszowska Józefa, c. Józefa i Rozalii Dobruckiej
Jabłońska Zuzanna, c. Andrzeja i Katarzyny Szczerbatiuk
Lambert Alina-Petronella, c. Józefa i Anieli Zioło
Lenar Czesława, c. Ignacego i Anieli Krubnik
Mazurek Grzegorz, s. Stanisława i Zofii Pokrywka (Partyzański Okr., Syberia)
Mazurkiewicz Piotr, s. Piotra i Anny Banik
Niemiec Stanisław, s. Wojciecha i Stefanii Czapla
Orłowska Franciszka, c. Franciszka i Stanisławy Siemiateckiej
Papiński Stanisław, s. Piotra i Walerii Czachor
Salwach Zofia, c. Andrzeja i Anny Szlachta
Zandler Piotr-Paweł, s. Rozalii Zandler

1947 rok:
Bajaś Zygmunt, s. Karola i Genowefy Galińskiej
Brogowski Wincenty, s. Józefa i Marii Bachorz
Chudyma Władysław, s. Michała i Marii Gałek
Gancarz Barbara, c. Karola i Janiny Zielińskiej
Gancarz Leokadia, c. Karola i Janiny Zielińskiej
Kieiwan Helena, c. Olgi (córka Iwana i Anny)
Orłowska Janina, c. Franciszka i Stanisławy Siemiatyckiej
Orłowski Adam, s. Franciszka i Stanisławy Siemiatyckiej
Pijak Stanisław, s. Jana i Bolesławy Stefan
Piróg Wanda, c. Stanisława i Marii Nieć
Piróg Wiktoria, c. Wincentego i Heleny Augustyn
Rabczak Zbigniew, s. Stanisława i Wiktorii Urbaś
Ragan Jan, s. Eugeniusza i Marii Huchra
Słoninka Zofia, c. Stanisława i Stanisławy Dobruckiej
Tunia Leokadia, c. Władysława i Anieli Łuksik

1948 rok:
Bajaś Marian, s. Karola i Genowefy Galińskiej
Bajor Tadeusz, s. Jana i Genowefy Urbaś
Bajor Wanda, c. Jana i Genowefy Urbaś
Bełza Zygmunt, s. Jana i Marii Mika
Blicharz Maria, c. Józefa i Anny Majka
Cisak Henryk, s. Bolesława i Janiny Pijak
Ćwik Lidia, c. Józefa i Marii Buniowskiej
Fela Ignacy Stanisław, s. Pawła i Stanisławy Borowiec (z d. Malec)
Ficek Tadeusz, s. Stanisława i Marii Banaś
Ficek Władysław, s. Stanisława i Marii Panaś
Gancarz Zofia Barbara, c. Franciszka i Władysławy Stelmach
Gancarz Zofia, c. Ignacego i Anny Klaus
Golis Ryszard, s. Romana i Zofii Augustyn
Grzesik Agata Dominika, c. Jarosława i Marii Bąk
Gwozda Karol, s. Stanisława i Zofii Jaszek
Jabłoński Ryszard, s. Stanisława i Stanisławy Górniak
Kiewan Urszula, c. Karoliny (córka Bazylego i Anny Rajsz)
Kwarciak Stefania Elżbieta, c. Bronisława i Wandy Sieradzkiej
Maksymowicz Teresa, c. Marii (córka Wojciecha i Olgi)
Markowicz Maria, c. Józefa i Anieli Zawadzkiej
Mazurkiewicz Stanisław, s. Piotra i Anny Banik
Olbrycht Leokadia, c. Antoniego i Heleny Ryzner
Płoszaj Tadeusz, s. Kazimierza i Rozalii Orłowskiej
Reizer Wiesław, s. Tadeusza i Janiny Orybkiewicz
Rygiel Stanisław Henryk, s. Władysława i Genowefy Piróg
Słoninka Kazimierz, s. Stanisława i Stanisławy Dobruckiej
Styrna Alicja, c. Józefa i Anieli Gancarz
Wieczerzak Stefania, c. Bronisława i Bronisławy Wilk
Żurek Tadeusz, s. Wojciecha i Zofii Salwach

1949 rok:
Cisak Józef, s. Bolesława i Janiny Pijak
Cwanek Wiesława, c. Piotra i Honoraty Kulik
Ćwik Alicja, c. Piotra i Anieli Szczepańskiej
Dziedzińska Leokadia, c. Władysława i Heleny Sęk
Głowacka Wanda, c. Bolesława i Janiny Bajaś
Jeł Mieczysław, s. Bronisława i Władysławy Babula
Majka Józefa, c. Jana i Elżbiety Nahalewicz
Papińska Leokadia, c. Franciszka i Józefy Turlej
Pittner Mirosław, s. Ignacego i Bronisławy Bury
Reizer Danuta, c. Tadeusza i Janiny Orybkiewicz
Śnieżek Ryszard, s. Stanisława i Marii Szypuła
Wszołek Irena, c. Józefa i Marii Grochola
Zawadzka Maria Janina, c. Kazimierza i Rozalii Korudyckiej
Żołyniak Elżbieta, c. Andrzeja i Wiktorii Nosal

1950 rok:
Bajor Helena, c. Jana i Genowefy Urbaś
Bar Mieczysław, s. Stanisława i Janiny Guzek
Bugaj Mieczysława, c. Mieczysława i Zofii Szczepańskiej
Dulęba Antoni, s. Władysława i heleny Martynus
Dziaduła Czesław, s. Jana i Marii Gaweł
Gancarz Irena, c. Franciszka i Władysławy Stelmach
Gancarz Kazimierz, s. Ignacego i Anny Klaus
Głowacki Tadeusz, s. Bolesława i Janiny Bajaś
Grzesik Witold, s. Jarosława i Marii Bąk
Jabłoński Krzysztof, s. Andrzeja i Stanisławy Górniak
Jackowski Aleksander, s. Władysława i Jarosławy ?
Jeł Czesława, c. Bronisława i Władysławy Babula
Kiejwan Andrzej, s. Olgi (córka Iwana i Anny)
Kwarciak Helena, c. Bronisława i Wandy Sieradzkiej
Lambert Maria, c. Józefa i Anieli Zioło
Lenar Helena, c. Ignacego i Anieli Krubnik
Majka Maria, c. Jana i Elżbiety Nahalewicz
Mazur Zygmunt, s. Karola i Cecylii Górniak
Nieć Wiesław, s. Józefa i Janiny Głowackiej
Olbrecht Alicja, c. Wandy (wdowa po Andrzeju Ziomku)
Płoszaj Henryk, s. Kazimierza i Rozalii Orłowskiej
Rabicka Bogumiła, c. Stanisława i Stanisławy Berdek
Ryzner Henryk, s. Józefa i Marii Tunia
Sieradzki Stanisław, s. Jana i Antoniny Świder
Słoninka Maria, c. Stanisława i Stanisławy Dobruckiej
Stefańska Barbara, c. Edwarda i Zofii Sokołowskiej (Cegielnia)
Winiarska Zdzisława, c. Franciszka i Marii Cisak
Żurek Elżbieta, c. Wojciecha i Zofii Salwach