Archiwum kategorii ‘Księgi Parafialne’

Alfabetyczny spis rodzin w Św. Józefie i Św. Stanisławie: „B”

100_1351

(fot. grób Jana Bajasia na cmentarzu w Olbrachcicach Wlk. oraz jego prawnuczki Wandy Głowackiej).


ŚW. JÓZEF:

1. Babiarz Józef + Helena Płachno
2. Bachórz Józef + (1928) Maria Kurtyka
3. Baczyński Andrzej + Julianna Kmiecik

4. Bajaś Jan + Katarzyna Firc
5. Bajaś Andrzej (s. Jana) + (1911) Zofia Szczepańska
6. Bajaś Franciszek (s. Andrzeja) + (1937) Genowefa Trojnar
7. Bajaś Błażej + (1919) Katarzyna Siwoń
8. Bajaś Tomasz (s. Błażeja) + Salomea Łuksik
9. Bajaś Paulina (c. Błażeja)
10. Bajaś Maria (c. Błażeja) + (1929) Andrzej Czaja
11. Bajaś Wojciech + Czuj-Lizak Anna

12. Bajor Andrzej (s. Wawrzyńca) + Anna Zuba
13. Bajor Michał + Antonina Bryła
14. Bajor Jan (s. Michała) + Genowefa Urbaś
15. Bajor Karolina (c. Michała) + Antoni Głąb

16. Balawender Paweł + (1924) Maria Cwanek
17. Banat Piotr + Katarzyna Gibała
18. Baran Jan (s. Szymona) + Julianna Krzych
19. Baran Józef + Elżbieta Oleksy
20. Baran Marcin + Anna Sowa
21. Baran Franciszka + Jan Gałuszyński
22. Baran Marianna + Jan Lis
23. Bartoszek Antoni + Franciszka Niwa

24. Batóg Andrzej (s. Józefa) + Franciszka Jabłońska
25. Batóg Paweł (s. Andrzeja) + Teresa Walankiewicz/Zofia Gancarz
26. Batóg Franciszek (s. Józefa) + Marianna Świętaniowska
27. Batóg Magdalena (c. Józefa) + Józef Gancarz
28. Batóg Tomasz (s. Franciszka) + (1933) Zofia Żurek
29. Batóg Antonina (c. Franciszka) + Jan Hnat
30. Batóg Marianna + Antoni Ryznar
31. Batóg Józefa + Michał Słotwiński

32. Bednarz Jan (s. Walentego) + Marianna Rybka
33. Bednarz Józef (s. Szczepana) + Marianna Pokrywka
34. Bednarz Stanisław + Marianna Tyrcha
35. Bednarz Anna + Jan Korzeniowski
36. Bedko Antoni + Katarzyna Kosiarz
37. Berkiszczuk Anna
38. Bełdyk Piotr + Emilia Semków

39. Bełzo Jan (s. Jakuba) + Katarzyna Salwach
40. Bełzo Jan (s. Jana i Katarzyny Salwach) + (1933) Katarzyna Mika
41. Bełzo Marianna (c. Jakuba) + Michał Bernacki
42. Benedyk Piotr + Katarzyna Bartnik
43. Benedyk Franciszek + Aniela Ryzner

44. Bernacki Andrzej + Agnieszka Sitko
45. Bernacki Michał (s. Andrzeja) + Marianna Bełzo
46. Bernacki Wojciech (s. Andrzeja) + Marianna Bielenda
47. Bernacka Marianna (c. Andrzeja) + Franciszek Bryk
48. Bernacka Franciszka (c. Andrzeja) + Antoni Opiela
49. Bernacki Jan (s. Stanisława) + Franciszka Majka
50. Bernacka Anna (c. Jana) + Marcin Tyrcha
51. Bernacki Józef (s. Michała) + Maria Kijak
52. Bernacka Anna (c. Michała) + Marian Junger
53. Bernacka Ludwika + Jan Gawlik
54. Bernacka Marianna (c. Ludwiki) + (1907) Józef Kopeć
55. Bernacka Zofia + (1930) Franciszek Moryl
56. Bernacka Anna + Stanisław Wróblewski

57. Bernady Piotr + Magdalena Hamielec
58. Bernat Józef + Katarzyna Majka
59. Bernat Jan (s. Józefa) + (1921) Aniela Demus
60. Bernat Paweł (s. Józefa) + (1931) Biela Anna
61. Bernat Wiktoria (c. Józefa) + Józef Jaszek
62. Bernat Anna (c. Józefa) + Jan Sińczak

63. Białomski Leon + ?
64. Biel Józef (s. Grzegorza) + Katarzyna Kudełka
65. Biel Paweł (s. Józefa) + Katarzyna Kuślita
66. Biel Anna (c. Józefa) + Paweł Biernat
67. Bielenda Antoni + Katarzyna Kosian
68. Bielenda Franciszek (s. Antoniego) + Marianna Ryniewicz
69. Bielenda Marianna (c. Antoniego) + Wojciech Bernacki

70. Biełowicz Dawid + Baszkiewicz (Małkowicz) Paulina
71. Biss Józef + Anna Kierod
72. Blat Maciej + Jadwiga Byczek
73. Blicharz Antoni (s. Pawła) + Maria Mętlak
74. Blicharz Józef (s. Antoniego) + Anna Majka
75. Blicharz Henryka (c. Antoniego) + Stanisław Szczepański
76. Blicharz Weronika (c. Antoniego) + (1921) Jan Fryń
77. Blicharz Katarzyna (c. Antoniego) + (1922) Franciszek Wilk
78. Blicharz Anna + Stanisław Żurek
79. Blicharz Anna + Wojciech Żurek

80. Bobik Józef + (1922) Zofia Lewandowska
81. Bogdan Michał (s. Marcina) + Magdalena Kurgan
82. Bogdan Wojciech + Zofia Pusz
83. Bojczuk Mikołaj + (1922) Zofia Dobosz
85. Bońko Katarzyna

86. Borowiec Andrzej + Wiktoria Pagacz
87. Borowiec Stanisław (s. Andrzeja) + (1903) Franciszka Hanas
88. Borowiec Jan (s. Andrzeja) + Karolina Mazur
89. Borowiec Wincenty (s. Kazimierza) + Anna Syrek-Syzykowska
90. Borowiec Józef (s. Wincentego) + (1928) Marianna Ryzner
91. Borowiec Katarzyna (c. Wincentego) + (1919) Józefat Jamuła
92. Borowiec Anna (c. Wincentego*) + Andrzej Cisak
93. Borowiec Wiktoria (c. Wincentego*) + Jan Styrna
94. Borowiec Aniela (c. Wincentego*) + Błażej Hyćko
95. Borowiec Kazimierz + Katarzyna Jarosz
96. Borowiec Kunegunda + Franciszek Ciuruś
97. Borowiec Franciszka + Józef Lamber
* chodzi o innego (dużo starszego) Wincentego Borowca niż z pozycji 89.

98. Borth Jan + (1925) Rozalia Walankiewicz
99. Bratko Jan + Marianna Rakoczy
100. Bryk Aleksander (s. Jana) + Hasiuk Maria
101. Bryk Mikołaj (s. Jana) + Anna Bitkowska
102. Bryk Bazyli (s. Mikołaja) + Justyna Tryniak
103. Bryk Ludwika (c. Mikołaja) + Józef Król
104. Eudoksja Bryk (c. Mikołaja) + Jakub Król
105. Bryk Franciszek (s. Wojciecha) + Marianna Bernacka
106. Bryk Aniela (c. Franciszka) + (1939) Kazimierz Ciuruś
107. Bryk Michał + Maria Rudnik
108. Bryk Melania + (1918) Wojciech Głowacki
109. Bryk Antonina (c. Michała*) + Józef Hamielec
110. Bryk Apolonia + (1927) Ignacy Kwiatkowski
111. Bryk Zofia + Franciszek Rydze
112. Bryk Marianna + Józef Surdej
113. Bryk Zofia (c. Andrzeja) + Ignacy Ziomek

114. Brzeski Stanisław + Marianna Pikula
115. Brzeski Andrzej (s. Stanisława) + Agnieszka Mazurek
116. Brzeski Jan (s. Andrzeja) + (1924) Anna Przyborowska
117. Zofia Brzeska (c. Andrzeja) + Franciszek Kordas
118. Brzeska Zofia (c. Szymona) + Błażej Gąsior
119. Brzóska Krzysztof + Katarzyna Urbanik
120. Brzóska Marianna (c. Krzysztofa) + Jakub Sitarz
121. Budzik Władysław + Magdalena Adamczyk
122. Budzisz Mateusz + Katarzyna Gibała

123. Buniowski Wawrzyniec + Agnieszka Szlachta
124. Buniowski Tomasz (s. Wawrzyńca) + Anna Krzeszowiec
125. Buniowska Katarzyna (c. Wawrzyńca) + Jan Szlachta
126. Buniowska Helena (c. Tomasza) + Władysław Krzeszowiec
127. Buniowska Ewa (c. Franciszka) + Wojciech Krzeszowiec
128. Buryn Jan + Marianna Ragan
129. Buryn Michał (s. Jana) + (1927)  Janina Rudnik
130. Burzawa Jan + Katarzyna Mądrzyk

 

ŚW. STANISŁAW:

1. Babiarz Stanisław + (1920) Stefania Paluch
2. Babula Bronisław + Jadwiga Trojnar
3. Babula Józef + (1922) Marianna Pszeniczny
4. Babula Janina
5. Balawender Wawrzyniec* + Zofia Rygiel
6. Balawender Andrzej + Zofia Golis
7. Balawender Józef + Franciszka Nosal
* prawdopodobnie Andrzej, Józef (Św. Stanisław) i Paweł (Św. Józef) wszyscy są synami Wawrzyńca Balawendra.

8. Bała Józef + Wiktoria Łaszcz
9. Bała Wiktoria
10. Baran Jan + Maria Mika
11. Barnat Jan* + Preinesberger Barbara
* prawd. chodzi o Bernata Jana

12. Batóg Józef + Honorata Frask
13. Bazan Franciszek + Stefania Stelmach
14. Bazan Jan + Waleria Warchoł
15. Bazan Paweł + Józefa Białko
16. Bazan Piotr* + Jadwiga Jarosz
17. Bazan Piotr + Zofia Poźniak
18. Bazan Stanisław + Józefa Sitko
19. Bazan Wojciech + Maria Gancarska
20. Bazan Władysław + (1924) Zofia Juwa / (1925) Józefa Cisak
21. Bazan Genowefa + (1937) Stanisław Głaz
22. Bazan Stanisława + (1940) Błaż Antoni
23. Bazan Stefania
* zamieszkały w Siedliskach

23. Bernacki Michał + Stefania Rygiel
24. Bernat Franciszek + Maria Bury
25. Bernat Maria + Mateusz Orzech
26. Białek Aleksander + Marianna Pietrasz
27. Białek Jan + Wiktoria Nowak
28. Białek Władysław + Julia Pietrasz
29. Białek Aniela + Sikora Wojciech
30. Białek Natalia + Józefat Worosz
31. Białek Katarzyna + Józef Buniowski* (s. Tomasza)
32. Białko Józef + Julia Jurkowska
33. Białko Józefa + Paweł Bazan
* mieszkali w Chorośnie

34. Biełowicz Dawid + Paulina Małkowicz*
35. Bieniek Stanisław + Stanisława Opiela
36. Bieniek Tomasz + Karolina Kamuda / (1918) Marianna Rup
37. Bień Mikołaj + (1925) Preinesberger Antonina
38. Blat Franciszek + (1919) Józefa Zielińska
39. Blat Michał + Franciszka Magda
40. Blat Maria + Wojciech Kurzawa
41. Błaż Antoni + (1940) Bazan Stanisława
42. Błaż Mikołaj + Wiktoria Bednarczyk
43. Błaż Anna + Michał Paluch
* w 1911 roku przeprowadzili się do Św. Józefa (–> patrz poz. 70)

44. Borth Jan* + Julia Martyn/ (1918) Agnieszka Zielińska
45. Boryniec Franciszek + Helena Malinka
46. Bożek Mateusz + Marianna dudek
47. Brodzik Jan + Anna Cisak
* w 1925 roku Jan ożenił się po raz 3 – z Rozalią Walankiewicz
i przeprowadzili się do Św. Józefa (–> patrz poz. 98)

48. Bulanowski Szczepan* + Aniela Nieć
49. Buniowski Józef (s. Tomasza) + Katarzyna Białek
50. Buniowska Maria (c.Tomasza) + Józef Ćwik
51. Burdaś Władysław + Antonina Łukaszczyk
52. Bury Jan* + Jadwiga Śmietana
53. Bury Piotr + Katarzyna Pietrasz
54. Buryn Edward + Teresa Małysa
* rodziny te mieszkały w Chorośnie

Aleksander Rudnik i Bolesław Czajka. Do pewnego tragicznego wydarzenia komentarz i trzy pytania.

Kiedy zostali zamordowani Aleksander Rudnik i Bolesław Czajka?


„Był to rok 1943. Powracający ze szkoły zawodowej w Kołomyi uczniowie, udając się do domów w  Św. Józefie, zaginęli. Po kilkudniowych poszukiwaniach  odnaleziono zwłoki na skraju lasu przykryte liśćmi. Byli to Aleksander Rudnik i Bolesław Czajka, lat 17 i 16, zamordowani i zmasakrowani w bestialski sposób. Odbył się manifestacyjny pogrzeb, cała wieś wzruszona, okryła się żałobą”.

F. Ciuruś, Wieś Święty Józef, s. 217-218.

 

To była pierwsza zbrodnia popełniona przez ukraińców na mieszkańcach wsi Św. Józef.  Być może zdjęcie poniżej zostało zrobione właśnie podczas owego manifestacyjnego pogrzebu, w którym wzięła udział cała wieś…

pogrzeb Św. Józef

Tymczasem w księdze zmarłych ksiądz Tadeusz Byś zanotował to tragiczne wydarzenie w taki sposób:

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Jako datę śmierci, ksiądz wpisał 27.03 1944, data wspólnego pogrzebu to 13.04.1944. Jako przyczyna śmierci (rubryka z prawej) dwa razy podana jest: occisus in periculo belli, co chyba można przetłumaczyć jako śmierć od pocisku podczas wojny.
Skąd więc ta różnica dat?

Co więcej, F. Ciuruś podaje, że w chwili śmierci, Aleksander Rudnik miał lat 17, a Bolesław  Czajka 16. Tymczasem Ks. Byś zanotował, że – kolejno – 19 i 18. Biorąc pod uwagę daty urodzin podane przez księdza, tj. 16.02.1925 (Aleksander Rudnik) i 25.05.1926 (Bolesław Czajka), wychodzi, że daty zanotowane przez księdza by się zgadzały..
Skąd więc zaniżony wiek w książce F. Ciurusia, i to o 2 lata w obu przypadkach?

Zmarli mieszkańcy Olbrachcic Wlk. w latach 1951-1959

100_1309fot. grób Marcina Tunii na cmentarzu w Olbrachcicach Wielkich. Marcin Tunia urodził się w Kosinie w 1867)


1951:

1. Bełza Mieczysław, 2 miesiące, syn Jana i Marii Mika
2. Mika Katarzyna (z d. Lizak), 64 lata, wdowa po Wincentym
3. Machalski Józef, 85 lat, wdowiec po Józefie Dudzic
4. Mazur Zygmunt,  4 miesiące, syn Karola i Cecylii Górniak
5. Głowacki Tadeusz, 3 miesiące, syn Bolesława i Janiny Bajaś
6. Turlej Józef, 73 lata, wdowiec po Katarzynie Fryń
7. Żurek Elżbieta, 1 rok, córka Wojciecha i Zofii Salwach
8. Jabłoński Andrzej, 4 miesiące, syn Walentego i Anny Ciupka
9. Olbrycht Kazimierz, 23 lata, syn Józefa i Marii Ryzner
10. Czapiński Józef, 88 lat,  wdowiec po Katarzynie Surmacz
11. Orłowska Wiktoria (z d. Styrna), 71 lat, żona Szczepana
12. Maria Zakrzyk, 84 lata, córka Mikołaja i Weroniki
13. Łapa Sebstian, 40 lat, mąż Anieli Ożga
14. Orłowski Szczepan, 87, wdowiec po Wiktorii Styrna
15. Orybkiewicz Jan, 53 lata, mąż Anny Pleśniarskiej

1952:
16. Biel Paweł, 68 lat, wdowiec Katarzyny Kuślita
17. Bajor Antonina (z d. Bryła), 78 lat, wdowa po Michale
18. Fryń Edward, 14 lat, syn Jana i Weroniki Blicharz
19. Kogut Jakub, 81 lat, Anieli Pieróg
20. Ficek (chłopiec), 10 dni, syn Stanisława i Marii Banaś
21. Pieróg Maria (z d. Zielińska), 62 lata, żona Jana
22. Jabłońska Anna (z d. Ciupka), 26 lat, żona Walentego
23. Rabczak Katarzyna (z d. Hamerla), 83 lata, wdowa po Józefie

1953:
24. Wieczerzak Maciej, 113 lat
25. Zachara Anna (z d. Pijak), 62 lata, żona Wincentego
26. Szczepański Tomasz, 73 lata, mąż Marianny Świątek
27. Malec Marianna (z d. Świątkowska), 75 lat,  żona Józefa
28. Czachor Anna (z d. Kurda), 76 lat, żona Michała
29. Ficek Jan, 10 lat, syn Stanisława i Marii Banaś
30. Gancarz Zygmunt, 3 miesiące, syn Franciszka i Władysławy Stelamch
31. Ryczko Józef, 52 lata, mąż Florentyny
32. Surdej Jan, 82 lata, mąż Józefy Panek
33. Światłowski Jan, 77 lat, mąż Karoliny Czachor
34. Jeł Franciszek, 25 lat, syn Piotra i Anieli Babiarz
35. Olbrecht Antoni, 49 lat, mąż Heleny Ryzner

1954:
36. Godowski-Tilch Józef, 49 lat, mąż Eleonory
37. Fryń Władysław, 29 lat, syn Jana i Weroniki Blicharz
38. Klaus Wojciech, 88 lat, mąż  Anieli Fryń
39. Czaja Michał, 63 lata, mąż Marianny Koźbiał

1955:
40. Płoszaj Helena, 11 miesięcy, córka Kazimierza i Rozalii Orłowskiej
41. Pajdak Paweł, 53 lata, mąż Katarzyny Bernackiej
42. Szczepańska Marianna (z d. Świątek), 72 lata, żona Tomasza
43. Bajaś Andrzej, 73 lata, mąż Zofii Szczepańskiej

1956:
44. Tunia Marcin, 89 lat, mąż Anieli Kwiatkowskiej
45. Wróblewski Stanisław, 68 lat, mąż Wiktorii Bernackiej
46. Winiarski Jan, 76 lat, mąż Katarzyny Kondera
47. Rabczak Stanisław, 59 lat, mąż Wiktorii Urbaś

1957:
48. Głowacka Maria, 1 miesiąc, córka Mieczysława i Rozalii Kulik
49. Grzywa Weronika, 78 lat, żona Józefa
50. Czapińska Katarzyna (z d. Surmacz), 77 lat, żona Józefa
51. Bajor Maria, 4 miesiące, córka Jana i Genowefy Urbaś
52. Plewa Stanisław, 1 miesiąc, syn Kazimierza i Katarzyny Bielawskiej

1958:
53. Mazur Maria (z d. Blicharz), 80 lat, żona Piotra
54. Chmielowiec Teresa, 19 lat, córka Józefa i Wiktorii Trojnar
55. Głowacka Józefa (z d. Gorzkowska), żona Wincentego
56. Chmielowiec Wiktoria (z d. Trojnar), żona Józefa
57. Kijak Aniela (z d. Nowak), 62 lata, żona Jana
58. Gancarz Henryka (z d. Blicharz), 71 lat, żona Władysława

1959:
59. Dziaduła Zbigniew, 6 lat, syn Jana i Marii Gaweł
60. Balawender Zofia, 78 lat, żona Wawrzyńca
61. Grzywa Józef, 88 lat
62. Majka Józef, 90 lat, mąż Karoliny Pawlik
63. Babula Urszula, 2 lata, córka Kazimierza i Janiny Górniak
64. Bielawski Lesław, 3 miesiące, syn Stanisława i Czesławy Wójcik
65. Ziomek Zygmunt, 22 lata, syn Andrzeja i Wandy Olbrycht

Zmarli mieszkańcy Olbrachcic w latach 1945-1950

100_1344

fot. Grób Anieli Markowicz (z d. Zawadzkiej) na cmentarzu w Olbrachcicach Wlk.), pierwszej żony Józefa Markowicza.


1945:
1. Rejczakowski Józef, 67 lat, wdowiec po Katarzynie Koła
2. Czaja Anna, 9 dni, córka Michała i Marii Koźbiał

1946:
3. Witrig Urszula (Niemka), 17 lat
4. Hepke Berta (Niemka), 80 lat
5. Kinzel Franciszek (Niemiec), 67 lat
6. Duchaj Wilhelm (Rumun), 86 lat
7. Jaszek Salomea, 72 lata, wdowa po Antonim
8. Karger Anna, 69 lat (Niemka), żona Franciszka
9. Mycek Lesław, 9 lat, syn Władysława i Julii Galińskiej
10. Schneider Marta (Niemka), 44 lata, wdowa po Janie
11. Olbrecht Józef , 61 lat, mąż Marii Ryzner
12. Lenar Czasława, 9 miesięcy, córka Ignacego i Anieli Krubnik
13. Getman Kazimiera, 20 lat, córka Michała i Marianny Zielińskiej
14. Jabłoński Andrzej, 70 lat, mąż Katarzyny Szczerbatiuk
15. Wilk Józef, 2,5 roku, syn Jana i Marii Czapińskiej
16. Krubnik Magdalena, 88 lat, wdowa po Michale

1947:
17. Gancarz Kazimierz, 7 miesięcy, syn Ignacego i Anny Klaus
18. Niemiec Stanisław, 3 lata, syn Wojciecha i Stefanii Czapla
19. Bajaś Zygmunt, 2 tygodnie, syn Karola i Genowefy Galińskiej
20. Krzeszowska Józefa, 2 miesiące, córka Józefa i Rozalii Dobruckiej
21. Orłowska Stanisława, 47 lat, żona Franciszka
22. Dulęba Henryka, 7 miesięcy, córka Władysława i Heleny Martynus
23. Bajaś Bolesława, 21 lat, syn Tomasza i Salomei Łuksik
24. Zawadzki Józef, 28 lat, syn Józefa i Agnieszki Misiąg
25. Gancarz Zbigniew, 4 lata, syn Franciszka i Władysławy Stelmach
26. Ficek Marta, 7 miesięcy, córka Stanisława i Marii Banaś
27. Krzeszowska Rozalia, 33 lata, żona Józefa

1948:
28. Bajaś Jan, 105 lat, wdowiec po Katarzynie Ciećka
29. Panek Maria (z d. Turlej), 43 lata
30. Bajor Tadeusz, 4 miesiące, syn Jana i Urbaś Genowefa
31. Kuś Maria (z d. Styrna) , 73 lat, wdowa po Janie
32. Markowicz Maria, 2 miesiąc, córka Józefa i Anieli Zawadzkiej
33. Fryń Agnieszka (z d. Stafiej), 80 lat, wdowa po Ignacym

1949:
34. Olbrycht Maria (z d. Ryzner), 82 lata, wdowa po Józefie
35. Chmielowiec Franciszek, lat 27, syn Józefa i Wiktorii Trojnar
36. Ficek Tadeusz, 3 miesiące, syn Stanisława i Marii Banaś
37. Cisak Wiktoria, 10 miesięcy, córka Stanisława i Anny Glac
38. Gancarz Janina (z d. Zielińska), 22 lata, żona Karola
39. Markowicz Aniela (z d. Zawadzka), 27 lat, żona Józefa
40. Jeł Mieczysław, 3 miesiące, syn Bronisława i Władysławy Babula
41. Gacał Aniela (z d. Niewada), 87 lat, wdowa po Janie

1950:
42. Nieć Agnieszka (z d. Gancarska), 84 lata, wdowa po Stanisławie
43. Cisak Józef, 3 miesiące, syn Bolesława i Janiny Pijak
44. Orłowska Weronika (z d. Dębska), 40 lat, żona Stanisława
45. Chmielowiec Józef, 50 lat, żona, mąż Wiktorii Trojnar
46. Maria Bernacka (z d. Bełzo), 65 lat, wdowa po Michale
47. Fela Ignacy, 2 lata, syn Pawła i Stanisławy Malec
48. Glac Jan, 75 lat, mąż Anieli
49. Bełza Maria (z d. Mika), 56 lat, żona Jana

Św. Józef – urodzeni w roku 1909.

100_1464

(fot. grób Władysława Krzeszowca na cmentarzu w Olbrachcicach Wielkich).

Bednarz Anna, c. Jana i Zofii Demus
Bernacki Stanisław, s. Wojciecha i Marianny Bielenda
Borowiec Salomea, c. Wincentego i Anny Pyrek
Bryk Michał, s. Bazylego i Justyny Tryniak
Budzisz Stanisław, s. Wojciecha i Katarzyny Gibała
Cieśla Anna, c. Wojciecha i Salomei Styrna (c. Tadeusza)
Czachor Magdalena, c. Walentego i Anieli Stafiej (c. Wojeciecha)
Czachor Michał, s. Kazimierza i Walerii Pytka
Czaja Jabub, s. Kazimierza i Rozalii Szybowskiej
Czuj Józef, s. Andrzeja i Agaty Durachta (s. Jana)
Fryń Aniela, c. Ignacego i Agnieszki Stafiej (c. Wojciecha)
Gacał Andrzej, s. Jana i Anieli Chudyba
Gancarz Józefa, c. Wojciecha i Magdaleny Batóg
Gieleta Jan, s. Michała i Rozalii Cieśla
Golis Rozalia, c. Michała i Anny Styczeń
Grochola Marianna, c. Karola i Franciszki Surdej
Jabłoński Michał, s. Ignacego i Marianny Ryzner (c. Jakuba)
Jaszek Bronisława, c. Antoniego i Salomei Wąsacz
Józef Glac, s. Jana i Anieli Hamielec
Kasza Stanisław, s. Kazimierza i Anny Pleban
Kątnik Władysław, s. Stanisława i Marianny Szumiga
Klaus Anna, c. Wojciecha i Zofii Trocyk
Kondyra Zofia, c. Piotra i Anny Dubiel
Kotarba Anna, c. Franciszka i Katarzyna Paściak
Kubik Marianna, c. Wawrzyńca i Anny Surdej
Kuś Karol, s. Jana i Marianny Styrna (s. Stanisława)
Krzeszowiec Władysław, s. Kazimierza i Agnieszki Urbanik
Lamber Anna, c. Jana i Marianny Kądziałka
Mach Józef, s. Józefa i Bronisławy Kołodziej
Moryl Jan, s. Jana i Marianny Durachta (s. Jana)
Mroczka Franciszek, s. Wojciecha i Marianna Kordas
Mróz Jadwiga, c. Franciszka i Agaty Szczepańskiej
Nowak Franciszek, s. Walentego i Marianny Szczepanik
Pacura Helena, c. Jana i Magdaleny Dalla
Papiński Franciszek, s. Wojciecha i Marceli Gąsior
Piątek Michał, s. Jana i Marii Krzeszowiec
Pinas (chłopiec), s. Jana i Marianny Kamińskiej
Połeć Józef, s. Michała i Małgorzaty Ciećka
Pokrywka Mieczysław, s. Andrzeja i Adeli Franczak
Pokrywka Marianna, c. Władysława i Anieli Szczepańskiej
Przybyła Michał, s. Jacka i Marianny Augustyn
Rudnik Janina, c. Jana i Katarzyny Sroka
Ryjoch Jan, s. Tomasza i Salomei Dyjak
Ryzner (chłopiec), s. Franciszka i Anieli Świętaniowskiej (c. Tomasza)
Ryzner Zofia, c. Jana i Marianny Czachor
Słowik Stefania, c. Józefa i Wiktorii Urbaś
Smoleń Marianna, c. Wojciecha i Zofii Świątek
Stojałowska Magdalena, c. Aleksandra i Anna Świętaniowskiej (c. Tomasza)
Szczepański Antoni, s. Michała i Teresy Pelc
Tomala Franciszek, s. Jana i Marianny Pieczonka
Trojnar Helena, c. Jana i Marianny Lewandowskiej
Turlej Józef, s. Jana i Magdaleny Cisak
Tylek Jan, s. Walentego i Zofii Cwanek
Uchmann Franciszek, s. Walentego i Anny Czachor
Uchmann Józefa, c. Piotra i Marianny Kościółek
Urbaś Józef, s. Karola i Salomei Makarońskiej
Wagner Janina, c. Juliana i Zofii Guziczak
Wąsik Tomasz, s. Antoniego i Marianny Niezgoda
Wilk Ignacy, s. Józefa i Agnieszki Dudek
Wojciechowski Antoni, s. Jana i Marianny Głąb
Zakrzyk Stefania, c. Józefa i Marianny Cwanek
Zawitowski Józef, s. Józefa i Salomei Fryń
Żurek Wojciech, s. Józefa i Barbary Krzeszowiec

Św. Józef – urodzeni w roku 1910.

Agnieszka Pokrywka, żona Wojciecha

(fot. Cmentarz w Św. Józefie, lata 20-ste. Katarzyna Pokrywka, córka Wojciecha, klęczy na grobie swojej matki Agnieszki Pokrywka z Urbaników.
Agnieszka to przyrodnia siostra Salomei Dyjak – żony Tomasza Ryjocha. Na ulicy Kołomyjka przed 1918 rokiem mieszkali zarówno bracia: Mikołaj i Wojciech Pokrywka, siostra żony Wojciecha – Salomea Ryjoch, dzieci Mikołaja – Władysław Pokrywka (później Ceniawa) oraz Aniela Pokrywka – żona Stanisława Cisaka (później Gwoździec).

 
Augustyn Zofia, c. Michała i Marianny Juda
Banat Leon, s. Piotra i Katarzyny Gibała (c. Jana)
Bełzo Jan, s. Jana i Katarzyny Salwach (c. Józefa)
Bernacki Aleksander, s. Wojciecha (s. Andrzeja) i Marianny Bielęda
Biel Anna, c. Pawła i Katarzyny Kurlita
Borowiec Wojciech, s. Stanisława i Franciszki Hanas
Bryk Stanisław, s. Franciszka i Marianny Bernackiej
Budzisz Marianna, c. Macieja i Marianny Gibała (c. Andrzeja)
Buniowski Józef, s. Tomasza i Anny Krzeszowiec
Cieśla Mieczysław, s. Wojciecha i Salomei Styrna (c. Tadeusza)
Cisak Józef, s. Józefa (s. Pawła) i Anastazji Styczeń
Cisak Magdalena, c. Stanisława (s. Pawła) i Anieli Pokrywka (c. Mikołaja)
Ciuruś Marianna, c. Jana (s. Franciszka) i Karoliny Surdej
Ciuruś Władysław, s. Wojciecha (s. Macieja) i Marianny Wyczesany
Cwanek Piotr, s. Jana (s. Teodora) i Marianny Nosal
Czahor Helena, c. Michała i Anny Kurda
Czaja (chłopiec), s. Kazimierza i Rozalii Szybowskiej
Ćwik Waleria, c. Pawła i Zofii Pomykała
Dziaduła Anna Jadwiga, c. Franciszka i Karoliny Rychlickiej
Glac Katarzyna, c. Jana i Anieli Hamielec
Głowacki Julian, s. Józefa i Franciszki Kubik
Głąb Marianna, c. Antoniego i Karoliny Bajor
Grochola Mieczysław, s. Karola* i Franciszki Surdej
Hyćko Karol, s. Błażeja i Agaty Borowiec
Jabłońska Anna, c. Andrzeja i Marianny Salwach (c. Józefa)
Jaszek Helena, c. Walentego (s. Franciszka) i Marianny Paluch
Kalisz Władysław, s. Andrzeja i Anny Kochmańskiej
Kołodziej Bolesława, c. Franciszka i Katarzyny Wołek
Kondlof Roman, s. Stanisława i Anny Tunia
Kopeć Michał, s. Józefa i Marianny Bernackiej (c. Ludwiki)
Mazurek Agata, c. Andrzeja i Zofii Szczepanskiej (c. Michała)
Mróz Mieczysław, s. Franciszka i Agaty Szczepańskiej (c. Michała)
Nosal Franciszka, c. Stanisława i Teofili Wilk
Pacura Marianna, c. Jana i Magdaleny Dalla
Pokrywka Aniela, c. Wojciecha** i Agnieszki Urbanik
Rapczak Franciszka, c. Józefa i Katarzyny Hamerla
Ryjoch Andrzej, s. Tomasza i Salomei Dyjak***
Ryniewicz Bronisława, c. Michała (s. Szymona) i Antoniny Kogut
Ryniewicz Klotylda Waleria, c. Piotra (s. Szymona) i Anieli Mach
Stachnik Franciszek, s. Józefa i Jadwigi Mróz (c. Szczepana)
Styrna Magdalena, c. Jana i Wiktorii Borowiec
Surmacz Piotr, s. Wojciecha i Marianny Babiarz
Światłowska Anna, c. Jana (s. Stanisława) i Karoliny Czahor
Światłowska Wiktoria, c. Tomasza (s. Stanisława) i Marianny Jabłońskiej
Turlej Jan, s. Józefa i Katarzyny Fryń
Tylek Stanisław, s. Władysława i Salomei Fasula
Weber Franciszek, s. Karola i Marii Zakrzewskiej
Widła Helena, c. Piotra (s. Pawła)  i Anny Wiktor
Widław Piotr Paweł, s. Pawła i Janiny Kuśmirz
Wilk Bronisław, s. Wincentego i Agaty Dudek
Zakrzyk Karolina, c. Józefa i Marianny Cwanek (c. Teodora)
Zawadzki Stanisław, s. Józefa i Anieli Fryń
Zielińska Rozalia, c. Franciszka i Marianny Baczyńskiej
Zuba Władysław, s. Jana i Anny Pogoda

* Karol to syn Franciszka Grocholi i Weroniki Przyborowskiej – siostry ks. Karola Przyborowskiego (może imię dostał właśnie po wujku?)
** Wojciech Pokrywka to młodszy brat Mikołaja – ojca Anieli Pokrywka (żona Stanisława Cisaka)
*** Salomea to nieślubna córka Reginy Dyjak. Po urodzeniu Salomei Regina wyszła za mąż za Krzysztofa Urbanika – ich córką była np. Agnieszka Urbanik, żona Wojciecha  Pokrywka (zdj.)

Rok 1964, szkoła podstawowa w Olbrachcicach Wielkich, klasa V (rocznik 1952)

021

Rok 1964, klasa V w Szkole Podstawowej w Olbrachcicach Wielkich. Uczniowie i uczennice urodzeni w roku 1952.

Nauczycielka: Jarosława Jackowska

Chłopcy – patrząc od lewego dolnego rogu, siedzą:
Marian Pijak (s. Jana), ?, Jerzy Gancarz (s. Zygmunta), Andrzej Śnieżek (s. Stanisława), Ryszard Majka (s. Jana), Leszek Żurek (s. Wojciecha), Stanisław Cwanek (s. Piotra), Arkadiusz Sidorski (s. Tadeusza), Leszek Żołyniak (s. Andrzeja), Jan Płoszaj (s. Kazimierza).

Dziewczynki – patrząc od lewej strony od dolnego rzędu:
Mieczysława Papińska (c. Franciszka), Urszula Jabłońska (c. Katarzyny), Lila Nieć (c. Józefa), Kazimiera Socha (c. Władysława), Janina Ryzner (c. Karola), Urszula Cisak (c. Bolesława), Mieczysława Gancarz (c. Ignacego), Krystyna Glac (c. Mieczysława), Zofia Zawadzka (c. Kazimierza), Krystyna Bajaś (c. Tomasza), Elżbieta Fela (c. Pawła), Krystyna Lener (c. Ignacego).

Lista rodzin ze wsi Glinki (par. Bednarówka) z lat 1897-1903

03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Błoński Maciej (s. Jana) + Krull Maria (c. Jakuba)
Dmytriuk Jakub (s. Bazylego) + Andrejczuk Urszula (c. Gabriela)
Grydziuk Antoni (s. Michała) + Szuszkiewicz Paulina (c. Marcina)
Guteńko Antoni (s. Mikołaja) + Antoniak Petronella (c. Michała)
Jaśnikowski Antoni + Fediuk Melania (c. Grzegorza)
Jaśnikowski Józef (s. Jana) + Andrejczuk Maria (c. Bazylego)
Kowalczuk Metodiusz (s. Marcina) + Król Michalina (c. Marcina)
Król Bazyli + ?
Król Wojciech (s. Mikołaja) + Lang ? (c. Józefa)
Wróbel Kazimierz (s. Antoniego) + Fedoruk Rozalia (c. Marcina)

Lista rodzin z Kubajówki z lat 1897-1903

02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wieś Kubajówka, par. Bednarówka, powiat Nadwórna, woj. stanisławowskie,
rodziny mieszane: polsko-niemiecko-ukraińskie, wykaz z lat 1897-1903.

 

 

Błażej Wilhelm + Hoffmann Maria (c. Franciszka)
Bryk Jan (s. Michała) + Wołczuk Katarzyna (c. Jana)
Burger Antoni (s. Michała) + Halkiewicz Karolina
Burger Edward (s. Ignacego) + Stadler Klementyna (c. Józefa)
Dobosiewicz Jan (s. Józefa) + Pakiet Rozalia (c. Franciszka)
Dobosiewicz Józef (s. Józefa) + Link Weronika (c. Józefa)
Dobosiewicz Leon (s. Jana) + Świstakowska Rozalia (c. Antoniego)
Dobosiewicz Wincenty + Świstakowska Adolfina
Donhöffer Antoni + Krall Albertyna
Helowicz Jan + Bystryk Karolina (c. Jana)
Hoffmann Michał + Kulmann Paulina
Kaczorowski Antoni + Witowska Rozalia (c. Jakuba)
Kalt Franciszek + Burger Matylda
Król Jakub (s. Jana) + Bryk ? (c. Mikołaja)
Król Józef (s. Jana) + Bilons Justyna
Króll Dominik (s. Marcina) + Hołodiuk Maria (c. Jakuba)
Króll Józef (s. Marcina) + Lewicka Parascewia
Króll Michał (s. Jana) + Wojciechowska Karolina (c. Michała)
Króll Michał (s. Marcina) + Hołodiuk Anna (c. Bazyla)
Króll Szymon (s. Marcina) + Wojtalów Honorata (c. Michała)
Lang Franciszek (s. Adama) + Dobosiewicz Józefa (c. Józefa)
Lang Michał (s. Adama) + Świstakowska Michalina (c. Karola)
Mikulin Bazyli + Huber Antonina
Obizak Józef + Skap Julianna
Popławski Jan + Wojtałów Łucja
Stadler Jan (s. Jana) + Kasler Rozalia
Stadler Jan (s. Józefa) + Donhöffer Paulina (c. Franciszka)
Stadler Józef + Krall Maria
Stadler Karol (s. Franciszka) + Ciesielska Apolonia
Szmigiel Jan + Meklinger Anna
Świstakowski Ignacy (s. Karola) + Dobosiewicz Antonina (c. Jana)
Tymiak Grzegorz + Króll Joanna (c. Marcina)
Werstler Józef + Burger Antonina (c. Piotra)
Wojciechowski ? + Burger Maria (c. Piotra)
Wojtałów Bazyli (s. Michała) + Huba Antonina
Wołczuk Bazyli + Zwiakowska Elżbieta
Wołczuk ? + Król Anna (c. Stanisława)
Zwoliński Fabian (s. Macieja) + ? Karolina

Lista rodzin z Łomadzyna (Wiśniowców) z lat 1897-1903

I: Wykaz (niekompletny!) rodzin z wsi Łomadzyn (Wiśniowce), parafia Badnarówka, powiat Nadwórna, woj. stanisławowskie,
z lat 1897-1903.

01

Altamer Stanisław + Babula Zofia (c. Andrzeja)
Babiarz Wojciech (s. Michała) + Łaczak Zofia (c. Macieja)
Babula Jan (s. Tomasza) + Majka Wiktoria (c. Józefa)
Biesiadecki Michał (s. Walentego) + Mazur Anna
Bujak Kazimierz + Majka Rozalia (c. Józefa)
Chruściel Mateusz + Wojciechowska Maria
Czachor Jan + Róg Maria
Dobosiewicz Leon + ? Rozalia
Dudek Michał + Babiarz Maria (c. Andrzeja)
Dziuba Andrzej (c. Jakuba) + Rusinek Agnieszka
Gaweł Michał + Dziuba Anna (c. Józefa)
Gleń Sebastian + Mycek Marianna (c. Franciszka)
Gryndzia Jakub (s. Macieja) + Wójciak Katarzyna (c. Michała)
Guteńko Antoni + Pakiet Petronella
Helowicz Jan + Bystryk Karolina (c. Jana)
Hylaszek Walenty + Hopek Marianna
Ir Tomasz + Marcinek Maria
Janus Stanisław + Babula Julia (c. Andrzeja)
Jantosz Wincenty + Witek Marianna
Kania Andrzej + Zielińska Maria
Kiljan Ignacy (s. Szymona) + Gancarz Franciszka (c. Stanisława)
Kluczyński Kazimierz + Postępska Amelia
Korzempa Wojciech + Frączek Katarzyna
Król Mikołaj + Buglewicz ?
Kubik Piotr + Zielińska Katarzyna
Leśniak Franciszek (s. Józefa) + Urban Anna
Leśniak Wojciech (s. Józefa) + Skowrońska Apolonia
Lis Paweł (s. Michała) + Malik Waleria (c. Józefa)
Łukasz Bazyli + Andrejczuk Helena (c. Grzegorza)
Majka Michał (s. Józefa) + Kościółek Wiktoria
Majka Tomasz + Lis Agnieszka
Majka Wojciech (s. Józefa) + Rozniał Maria
Malik Hipolit (s. Józefa) + Sokołowicz Wiktoria
Malik Józef (s. Hipolita) + ?
Maziarz Michał + Panek Franciszka
Maziarz Wojciech + Babiarz ?
Mikusiński Stanisław + Piechota Dorota
Mroczko ? + Matuszczyk Katarzyna
Mycek Andrzej (s. Franciszka) + Kiljan Weronika (c. Szymona)
Mycek Jan (s. Kaspra) + Babiarz Weronika (c. Michała)
Mycek Paweł (s. Kaspra) + Maziarz Maria (c. Wincentego)
Mytych Józef + Biesiadecka Zofia (c. Walentego)
Niezgoda Jan + Szyndzia Maria
Palczak Wojciech + Rak Franciszka (c. Piotra)
Piechota Jan + Zachar Katarzyna
Pszeniczny Mateusz + Dudek Rozalia (c. Walentego)
Ragan Wojciech (s. Macieja) + Domino Weronika
Ragański Józef + Łaczak Teresa (c. Macieja)
Ruman Mateusz + Magda Zofia (c. Wincentego)
Rzeszutek Jakub + Lenartowicz ?
Rzeszutek Jan (s. Macieja) + Rak Maria (c. Piotra)
Rzeszutek Marcin (s. Jakuba) + Czachor Agnieszka (c. Macieja)
Sitko Antoni (s. Andrzeja) + Gryndzia Maria (c. Jakuba)
Sitko Walenty (s. Andrzeja) + Telutka Maria
Stelmach Mikołaj + Partyka Marianna
Szmigiel Jan + ?
Tokarz Antoni + Łopata Maria
Trojnacki Józef + Majka Waleria (c. Jana)
Wilk Franciszek (s. Michała) + Mycek Katarzyna (c. Franciszka)
Wilk Mateusz + Dziedzic Maria
Wilk Szymon + Ijra Maria


II: Związki ze Św. Józefem:

1. Ragan Wojciech (s. Macieja):
-  w Św. Józefie osiedlił się brat Wojciecha Ragana – Michał + Marianna Kopeć
-  na ul. Brodki mieszkał najstarszy syn Wojciecha Ragana – Piotr (1894-1944),
który ożenił się z Teofilą Wilk (po mężach: Cwanek-Nosal)
2. Mycek Jan (s. Kaspra):
- jego syn Michał Mycek (ur. 1903) ożenił się w 1926 roku w Św. Józefie z Anielą Ciuruś
3. Andrzej Mycek (s. Franciszka):
- jego syn Franciszek (ur. 1901) ożenił się (Ceniawa) z pochodzącą ze Św. Józefa
Marią Pokrywka  (córką Władysława Pokrywka)
4. Dudek Michał:
- w Św. Józefie mieszkała jego córka Agnieszka Dudek + Wilk Józef
(s. Wincentego)

Follow

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.